Copy
Měsíční přehled novinek z ICM Prostějov.
Nezobrazuje se Vám zpravodaj správně? Podívejte se na něj v novém okně prohlížeče.

Říjen 2019

Změny v otevírací době v říjnu

 
  • V úterý 8. října bude ICM otevřeno z provozních důvodů až od 13.30 hod.
  • Během podzimních prázdnin (29. a 30. října) bude ICM otevřeno od 10.00 do 15.00 hod.

    Případné další změny najdete vždy na našem webu.

Průkazy ISIC Scholar, ISIC a ITIC


Chcete využívat slevy a výhody, které vám zajistí průkazy ISIC Scholar (žáci), ISIC (studenti) nebo ITIC (pedagogové) – v Prostějově, na cestách v ČR i v zahraničí? Kartu si můžete vyřídit v ICM Prostějov, Komenského 17 v otevírací době. Informace o tom, co potřebujete k vyřízení karty, a případné změny naši otevírací doby najdete na našem webu. Pozor: od 1. 9. 2019 budeme akceptovat pouze potvrzení o studiu, které je součástí nové žádosti.
Více info

Akce ICM v říjnu

ICM slaví 18 let – Den otevřených dveří


V pondělí 7. října s vámi chceme oslavit naše 18. narozeniny! Přijďte nakouknout do našeho ICM, s prázdnou určitě neodejdete. Můžete si u nás během odpoledne (14.00–17.00 hod.) vyrobit vlastní placku, vyfotit se ve speciálním narozeninovém fotokoutku nebo si pochutnat na našem narozeninovém dortu. Čeká na vás také spoustu zajímavých materiálů, seznámíme vás s naší činností i s aktivitami Městského evropského informačního střediska, které při ICM působí.
Více info

Tvořivá dílna - Drátkovaná lucernička


S novým školním rokem jsou tu opět i naše tvořivé dílny. Už nyní si můžete poznačit každé první pondělí v měsíci, které budeme těmto dílnám věnovat. První dílna se uskuteční 7. října a budeme v ní vyrábět drátkované lucerničky. Nebojte se dorazit, pod vedením naší lektorky to zvládnou i začátečníci. Tvoření probíhá v prostorách ICM Prostějov (studovna). Materiál bude k dispozici, ale můžete si donést i vlastní skleničky či jiné předměty vhodné k odrátkování.
Více info

Cestuji, tedy jsem! 


Říjen je měsícem eurodeskové kampaně Time to Move. Myslíte, že nadešel i váš čas se „hnout z místa“ a vyrazit na cesty? Nebo si jen chcete poslechnout inspirativní příběhy? Pak vás zveme ve čtvrtek 17. října od 15. 30 na jedinečnou akci „Cestuji, tedy jsem“. Přijďte si poslechnout do foyer kina METRO 70 ty, kteří vyjeli do zahraničí za studiem, prací nebo dobrovolnictvím – s programem Erasmus+ nebo třeba i na vlastní pěst. Kam vyrazili a proč? Co jim tato zkušenost přinesla? Přijďte se jich osobně zeptat.
Více info

Výběr z aktualit na webu ICM

Evropský týden odborných dovedností 2019


Na týden od 14. do 18. října 2019 vyhlásila Evropská komise již čtvrtý ročník Evropského týdne odborných dovedností s heslem Objev svůj talent, který navazuje na loňský úspěšný ročník, kdy bylo uspořádáno přes 1 800 akcí v 45 evropských zemích, jichž se zúčastnilo více než 2,4 milionu lidí.
Více info

Time to Move - soutěž 2019


Je vám 13 až 30 let? Navrhněte tematické tričko s motivem Time to Move, které nejlépe odpovídá duchu kampaně, a vyhrajte zajímavé ceny.
Více info

Fondy ve filmu


Jste kreativní a zajímáte se o natáčení krátkých filmů? Je vám 15 - 25 let? Pak neváhejte, vytvořte tým a zapojte se do soutěže o cestu do Norska! Uzavírka je 8. 11. 2019.
Více info

Soutěž o nejlepší studentský esej


Knihovna Václava Havla vyhlašuje již 11. ročník literární soutěže pro studenty středních škol o Cenu Knihovny Václava Havla za studentský esej. Téma zní: Tvář naší země aneb Jak vnímáte tvář země, v níž žijete? Je Česko zemský ráj to na pohled? Texty zasílejte nejpozději do 31. října 2019.
Více info

Co se děje na Prostějovsku v nejbližších dnech

Fórum Zdravého města Prostějova


kdy: středa 9. října, 16.00
kde: Národní dům, Prostějov

Projednávání bude probíhat formou kulatých stolů ve skupinách podle různých oblastí, např. veřejná správa, životní prostředí, sociální oblast, doprava, volný čas neb aktivní účast mládeže a studentů na rozvoji Zdravého města.

více info: Statutární město Prostějov (FB)

Hubertské slavnosti


kdy: sobota 12. října, 13.30
kde: Zámek Plumlov
 
Zahájení proběhne v 13.30 na nádvoří zámku, ve 14.00 začne Svatohubertská mše. Těšit se můžete na přehlídku loveckých psů, lukostřelce, dravce, soutěže, laserovou střelnici a bohaté občerstvení. Vstupné dobrovolné.

více info: Zámek Plumlov

Burza práce a vzdělání


kdy: úterý 15. října, 9.00–17.00
kde: Národní sportovní centrum, Za velodromem 7, Prostějov

Zajímáte se o pracovní trh, volná místa či možnosti vzdělání? Už v úterý 15. října můžete navštívit Burzu práce a vzdělání v Prostějově! Burza práce a vzdělávání poskytuje vystavovatelům možnost, aby představili firmy, kterým dlouhodobě chybí kvalifikovaná pracovní síla v určitých profesích a střední a vysoké školy, na kterých je možné nedostatkové vzdělání získat.

více info: Portál ÚP ČR
Facebook Facebook
Twitter Twitter
YouTube YouTube
Web Web
Copyright © 2019 ICM Prostějov, All rights reserved.

Napište nám:
info@icmprostejov.cz

přihlásit odběr | aktualizovat odběr | odhlásit odběr


This email was sent to <<Emailová adresa>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Informační centrum pro mládež Prostějov · Komenského 17 · Prostějov 79601 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp