Copy
Měsíční přehled novinek z ICM Prostějov.
Nezobrazuje se Vám zpravodaj správně? Podívejte se na něj v novém okně prohlížeče.

Listopad 2019

Změny v otevírací době v listopadu

  • ve středu 13. listopadu bude ICM zavřeno; najdete nás na přehlídce středních škol – Scholaris v Prostějově.
  • ve čtvrtek 21. listopadu bude ICM zavřeno z důvodu konání soutěže Dobrodružství s počítačem.
 
Případné další změny najdete vždy na našem webu.

Průkazy ISIC Scholar, ISIC a ITIC


Chcete využívat slevy a výhody, které vám zajistí průkazy ISIC Scholar (žáci), ISIC (studenti) nebo ITIC (pedagogové) – v Prostějově, na cestách v ČR i v zahraničí? Kartu si můžete vyřídit v ICM Prostějov, Komenského 17 v otevírací době. Informace o tom, co potřebujete k vyřízení karty, a případné změny naši otevírací doby najdete na našem webu. Pozor: od 1. 9. 2019 akceptujeme pouze potvrzení o studiu, které je součástí nové žádosti. Více info

Akce ICM v listopadu

Tvořivá dílna s ICM – Domácí modelína a její využití s prvky Montessori


V listopadové tvořivé dílně budeme vařit, válet, vykrajovat, míchat barvy a vytvářet projekty… S čím? No, přece s domácí modelínou. Tvořivá dílna je vhodná zejména pro rodiče s dětmi od 3 let. Těšíme se na vás první pondělí v listopadu, tj. 4. listopadu od 14.30. Tvoření probíhá v prostorách ICM Prostějov (studovna). Další tvořivá dílna se bude konat již v pondělí 2. prosince.
Více info

Promítej i ty! – Projekt Babička


Ne každý z nás umí komunikovat se svými prarodiči. Chcete-li se inspirovat, jak na to, doporučujeme film Projekt Babička, jehož protagonisté se pustili do velmi otevřených rozhovorů se svými babičkami. Našli si k nim cestu a zaplnili prázdná místa rodinné historie. Film promítneme v ICM ve středu 6. listopadu od 16.30 hod. a po filmu bude následovat beseda s Jitkou Andrysovou z organizace Post Bellum. Vstup zdarma.
Více info

Dobrodružství s počítačem


Ve spolupráci s Cyrilometodějským gymnáziem, ZŠ a MŠ v Prostějově pořádá ICM Prostějov ve čtvrtek
21. listopadu už 15. ročník této soutěže určené pro čtyřčlenná družstva žáků 4. a 5. tříd základních škol. Délka trvání soutěže je 45 minut. Každý tým musí splnit v časovém limitu 4 zadané úkoly. Uzávěrka přihlášek, které najdete na webových stránkách ICM Prostějov nebo CMG Prostějov, je 7. listopadu. Soutěž finančně podpořilo Statutární město Prostějov.
Více info

Scholaris Prostějov


Na přehlídce středních škol v ProstějověScholaris Prostějov, potkáte ve středu 13. listopadu i naše Informační centrum pro mládež. Nachystány budou  informace pro zájemce o studium (např. Deset kroků před rozhodnutímJak se přihlásím na školuDny otevřených dveří SŠ na Prostějovsku,…), informace o nás, našich aktivitách, síti Informačních center pro mládež, síti Europe Direct, Evropské unii a mnohém dalším. Zastavit se můžete i v naší kreativní dílně a namalovat si vlastní placku.
Více info

Výběr z aktualit na webu ICM

MiniErasmus


Organizace Future Generation Europe (FGE) přináší jedinečnou možnost, která nemá obdoby v žádném členském státu Evropské unie. MiniErasmus je čtyřdenní projekt, kde máš možnost si vyzkoušet, jaké je to být vysokoškolákem a poznáš množství lidí, se kterými se možná budeš potkávat během následujícího životního období.
Více info

Víte, že poskytování informací mladým lidem má svá pravidla?


Nezávislost, dostupnost, inkluze, respektování potřeb, podpora, participace, etika, proaktivita a profesionalita jsou od poloviny října hvězdami on-line kampaně, kterou koordinuje Národní informační centrum pro mládež. Každý týden až do konce listopadu bude na sociálních sítích věnován jednomu z principů Evropské charty informací pro mládež. Sledujte a sdílejte! 
Více info

Discover EU


Je vám 18 let a jste občanem Evropské unie? Tak pojeďte s námi objevovat krásy Evropy! 
V roce 2018 získalo volnou jízdenku po Evropě téměř 30 000 mladých lidí. Každý rok se konají dvě kola soutěže, do kterých se mohou mladí lidé přihlásit, a pořadatelé vyberou ty z nich, kteří získají jízdenku. Letos můžete soutěžit od 7. do 28. listopadu!
Více info

Přehlídka animovaného filmu Olomouc


18. ročník přehlídky filmové animace a současného umění PAF Olomouc je vyvrcholením ročních aktivit kurátorské platformy PAF. Festival se koná na více než deseti lokalitách napříč Olomoucí od 5. do 8. 12. 2019 a opět nabídne ucelený program audiovizuálního umění – od experimentálního filmu přes unikátní koncerty až po umění virtuální reality. Výstavy, projekce, přednášky, workshopy, performance. 
Více info

Co se děje na Prostějovsku v nejbližších dnech

Den pro přírodu


kdy: sobota 9. listopadu, 9.00–15.00
kde: Velký Kosíř

Kdo se chcete zahřát u ohně i při zdravém pohybu v přírodě, neváhejte dorazit na společný úklid a likvidaci vyřezaných dřevin v chráněném území Kosířské lomy. Pro dobrovolníky bude připraveno občerstvení, teplý čaj a tištěné materiály o přírodě regionu. Pro více informací volejte E. Zatloukalovou na telefonní číslo 603 730 594.

více info: Ekocentrum Iris (FB)

Ukliďte si šatník a pomozte dobré věci!


kdy: čtvrtek 14. a pátek 15. listopadu, 11.00–18.00
kde: 2. patro ve Zlaté Bráně, Dukelská brána 25/7, Prostějov
Pomozte Charitě Prostějov a organizaci Člověk v tísni, kteří oblečení využijí na charitativní a humanitární účely. Přineste alespoň 4 kusy čistého a nepoškozeného oblečení ke sběrnému místu, které najdete ve 2. patře ZLATÉ BRÁNY vedle Človíčkova. Za 4 kusy oblečení dostane po vyplnění darovací karty a předložení průkazu totožnosti dárkový poukaz v hodnotě 100 Kč na libovolný nákup ve ZLATÉ BRÁNĚ. Darovat oblečení je možné pouze jednou.

více info: Zlatá Brána
Facebook Facebook
Twitter Twitter
YouTube YouTube
Web Web
Copyright © 2019 ICM Prostějov, All rights reserved.

Napište nám:
info@icmprostejov.cz

přihlásit odběr | aktualizovat odběr | odhlásit odběr


This email was sent to <<Emailová adresa>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Informační centrum pro mládež Prostějov · Komenského 17 · Prostějov 79601 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp