Copy
Měsíční přehled novinek z ICM Prostějov.
Nezobrazuje se Vám zpravodaj správně? Podívejte se na něj v novém okně prohlížeče.

Duben 2019

Změny otevírací doby v dubnu


V týdnu od 1. do 5. dubna bude ICM Prostějov z provozních důvodů zavřeno.
V pondělí 15. dubna
bude v ICM Prostějov probíhat kreativní dílna – nebude možné využít přístup na počítač.
Ve čtvrtek 18. dubna bude mít ICM prázdninovou otevírací dobu,
tj. od 10.00 do 15.00 hod.

Případné další změny najdete vždy na našem webu.

Akce ICM v dubnu

Tvořivá dílna - Velikonoční zajíčci


V pondělí 15. dubna s námi můžete od 14.00 opět tvořit. Tentokrát budeme vyrábět velikonoční zajíčky z  froté ručníku, do kterého pak budete moct schovat výslužku pro koledníky. Malý jednobarevný froté ručník si můžete přinést vlastní, ale pár jich bude k dispozici i na místě. Tvoření probíhá v prostorách ICM Prostějov (studovna).
Více info

LuštěnÍČKO


Soutěžíte rádi? Tak v dubnu se můžete na našem webu těšit na tematickou soutěž k Evropskému dni informací pro mládež (17. dubna). Pro více informací sledujte náš web.

Průkazy ISIC Scholar, ISIC a ITIC


Chcete využívat slevy a výhody, které vám zajistí průkazy ISIC Scholar (žáci), ISIC (studenti) nebo ITIC (pedagogové) – v Prostějově, na cestách v ČR i v zahraničí? Kartu si můžete vyřídit v ICM Prostějov, Komenského 17, a to pouze v úterý od 12.00 do 16.00 hod. Informace o tom, co potřebujete k vyřízení karty, a případné změny naši otevírací doby najdete na našem webu. Více info

Výběr z aktualit na webu ICM

Revolution Train aneb protidrogový vlak přijede do Prostějova


Již poněkolikáté vyráží Revolution Train na turné. Do Prostějova na hlavní nádraží přijede na jeden pracovní den a to 4. 4. s jarním programem 2019. Jde o protidrogový vlak, který ve své speciálně upravené soupravě nabízí 5D projekci, která ukazuje hrozby závislostí a vede 
k zamyšlení o hodnotě lidského zdraví.
Více info

Brány památek dokořán


I letos můžete díky Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska navštívit řadu akcí speciálně připravených k dubnovému Mezinárodnímu dni památek a sídel (18. dubna). V Olomouckém kraji můžete vyrazit na hrad či do klášteru ve Šternberku, nebo se rozhlédnout po krásných prostějovských památkách.
Více info

Prostějovský Majáles 2019


Prostějovský majáles letos v úterý 30. dubna! Připravte se na průvod v maskách, volbu krále, odpolední program a samozřejmě Afterparty. 
Více info

Animofest 2019 – mezinárodní soutěž animovaných filmů středních škol


Děláte animované filmy? Zapojte se do soutěže animované tvorby a jeďte do Bratislavy na mezinárodní festival animovaných filmů středních škol Animofest 2019. Současně proběhnou také mezinárodní soutěže grafického, fotografického a oděvního designu SŠ. Přihlášky do 10. června.
Více info

Kurzy, školení a výuka první pomoci ČČK Olomouc


Chcete jet na školu v přírodě nebo na dětský tábor jako zdravotník? Chcete se naučit první pomoc, nebo si jen osvěžit její základy? Chcete se stát sanitářem? Hledáte zdravotnické kurzy pro žáky, studenty nebo zaměstnance? Využijte nabídku Oblastního spolku Českého červeného kříže (OS ČČK) Olomouc.
Více info

Co se děje na Prostějovsku v nejbližších dnech

Expediční kamera


kdy: čtvrtek 28. března, 18.00
kde: Přednáškový sál Národního domu, Prostějov 
Expediční kamera je celovečerní promítání filmů o dobrodružství, divoké přírodě, o extrémních zážitcích i sportech. Budou se promítat čtyři filmy uplynulé sezóny - Matsés, Stumped, Waiau Toa Odyssey a Tupendo.

více info: Expediční kamera

Léčivá moc bylinek


kdy: středa 27. března, 17.00–19.00
kde: Kovárna Ekocentra Iris, Husovo nám. 67, Prostějov
Přednáška bylinkáře Vládi Vytáska o využití léčivých rostlin pro léčbu různých nemocí a potlačení bolesti. Téma bude jarní očista bylinkami, játra, žlučník, slinivka atd. Čeká nás ochutnávka čaje namíchaného autorem z jeho vlastních bylin.

více info: Ekocentrum Iris Prostějov

Putování cestovním kočárem


kdy: sobota 30. března, 7.30–18.30
kde: Čechy pod Kosířem, Pěnčín, Přemyslovice, Štarnov, Budětsko, Konice, Kandia, Laškov, Drahanovice, Slatinice a Slatinky
Přijďte se podívat do jedné z vybraných obcí na průvod kočáru vezoucí urozenou společnost, postavy dávné historie v čele s váženým cechmistrem kočárnickým v doprovodu jízdní hlídky 1. Hulánského regimentu pro ochranu všech cestujících.

více info: Muzeum kočárů
Facebook
Twitter
YouTube
Web
Copyright © 2019 ICM Prostějov, All rights reserved.

Napište nám:
info@icmprostejov.cz

přihlásit odběr | aktualizovat odběr | odhlásit odběr


This email was sent to <<Emailová adresa>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Informační centrum pro mládež Prostějov · Komenského 17 · Prostějov 79601 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp