Copy
Měsíční přehled novinek z ICM Prostějov.
Nezobrazuje se Vám zpravodaj správně? Podívejte se na něj v novém okně prohlížeče.

Květen 2019

Změny v otevírací době v květnu

  • v pondělí 6. května bude v ICM Prostějov probíhat kreativní dílna –
    nebude možné využít přístup na počítač
  • v týdnu od 7. do 10. května bude ICM Prostějov z provozních důvodů zavřeno.
Případné další změny najdete vždy na našem webu.

Akce ICM v květnu

Procestuj Evropu, zn. hravě


V rámci Evropského týdne mládeže zveme ve čtvrtek 2. května na herní odpoledne v ICM (12.30–16.00 hod.). Přijďte si zahrát novou deskovou hru „Procestuj Evropu“ nebo další tematické hry, např. „Evropa – otázky a odpovědi“ a „Kde leží Uppsala“. Pro ty, kdo rádi soutěží, bude připraven také online kvíz o drobné ceny. Během odpoledne budou k dispozici také letáky a informace o Eurodesku a mobilitách v rámci programu Erasmus+ či Evropského sboru solidarity a budete mít možnost tyto studijní/pracovní/dobrovolnické příležitosti konzultovat s pracovnicí ICM. 
Více info

Tvořivá dílna - Růže z papíru


V pondělí 6. května s námi můžete od 14.00 opět tvořit. Před blížícím se svátkem maminek budeme vyrábět růže a další květinové dekorace z papíru. Tvoření probíhá v prostorách ICM Prostějov (studovna).
Více info

EU v otázkách – soutěž


ICM Prostějov letos odstartuje tradiční soutěž Evropská unie v otázkách v pondělí 6. května ve 13.00 hod. a soutěž potrvá až do 10. června.  V každém kole losujeme výherce a výherce hlavní ceny - externího disku - vylosujeme ze všech správných odpovědí poslední den soutěže. Soutěžit mohou žáci ZŠ i SŠ ve věku od 12 do 19 let (včetně). 
Více info

Průkazy ISIC Scholar, ISIC a ITIC


Chcete využívat slevy a výhody, které vám zajistí průkazy ISIC Scholar (žáci), ISIC (studenti) nebo ITIC (pedagogové) – v Prostějově, na cestách v ČR i v zahraničí? Kartu si můžete vyřídit v ICM Prostějov, Komenského 17, a to pouze v úterý od 12.00 do 16.00 hod. Informace o tom, co potřebujete k vyřízení karty, a případné změny naši otevírací doby najdete na našem webu. Více info

Výběr z aktualit na webu ICM

Euroscola 2019


10. dubna začala nová soutěž Euroscola. Stačí odpovědět na deset online otázek a můžete vyhrát cestu do Štrasburku! Soutěž probíhá do 20. května 2019.
Více info

Výzva #Ode2Joy


Zapoj se do oslav Dne Evropy 9. května - zúčastni se výzvy #Ode2Joy Challenge! Inspiruj se skladbou Óda na radost, nahraj svou vlastní verzi nebo ji ztvárni prostřednictvím kresby, fotografie, videa nebo třeba hry. Zapoj fantazii a ukaž svou kreativitu!
Více info

Cyklobus


Oprašte kola a vydejte se na Drahanskou vrchovinu – do kopce i z kopce vám pomůže cyklobus, a to na tradiční lince  Prostějov – Jedovnice.
Více info

15 let spolu: Literární soutěž pro studenty středních škol


Eurocentra vyhlašují u příležitosti 15. výročí členství ČR v EU literární soutěž pro studenty středních škol. Studenti se mohou zapojit se svými esejemi, fejetony či úvahami na téma „Evropou za svým snem“ a „Strojem času: EU za dalších 15 let“.
Více info

Letní žurnalistická škola


Již po patnácté se v srpnu 2019 uskuteční v Havlíčkově Brodě Letní žurnalistická škola Karla Havlíčka Borovského 2019, týdenní akce pro studenty středních a vysokých škol z celé Evropy se znalostí češtiny. 
Více info

Půjčovny kol ČD v Olomouckém kraji


Přemýšlíte o cyklovýletu a nechcete se vláčet s vaším kolem? Půjčte si ho na nádraží v půjčovně ČD Bike. Vrátit ho můžete po projížďce i na jiném nádraží. Po celé republice najdete téměř 100 půjčoven kol pro děti i dospělé, elektrokol i koloběžek.
Více info

Co se děje na Prostějovsku v nejbližších dnech

1. květen na zámku v Čechách pod Kosířem


kdy: středa 1. května, 9.00–16.00
kde: Zámek Čechy pod Kosířem

Program: 9.00 - 16.00 Otevření nové zámecké expozice veřejnosti, Mánesovy kresby Výstava svatebních šatů a dekorací ve velkém sále zámku (trvá až do neděle, 5. 5.).

více info: Statutární město Prostějov

Výroba domečků pro hmyz


kdy: pátek 3. května, 16.00–18.00
kde: Kovárna Ekocentra Iris, Husovo nám. 67, Prostějov  
 
Tvořivá dílna, ve které vyrobíme hmyzí hotely, domečky pro samotářské včely a motýly, obydlí pro slunéčka a škvory. Materiál na výrobu zajistíme. Zhotovená obydlí v následujících dnech vyvěsíme na zahradě ekocentra i v městských parcích.
 
více info: Ekocentrum Iris

Barvám neutečeš


kdy: sobota 4. května, 10.00–16.00
kde: Smetanovy sady a Čechovy sady, Olomouc

Den, kdy se stanete součástí akce plné barev, skvělé nálady, přátelství, rodinné pohody a nezapomenutelných zážitků. Běh, ve kterém není hlavním motivem rychlost, ale především zábava. Děti, teenageři i dospělí, mladí i staří, jednotlivci, skupiny či rodiny s dětmi - zúčastnit se může opravdu každý! Vyrazte na trasu dlouhou 5 km během či chůzí a barevný tým Tě v 5 barevných zónách zasype barvami.

více info: Barvám neutečeš
Facebook
Twitter
YouTube
Web
Copyright © 2019 ICM Prostějov, All rights reserved.

Napište nám:
info@icmprostejov.cz

přihlásit odběr | aktualizovat odběr | odhlásit odběr


This email was sent to <<Emailová adresa>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Informační centrum pro mládež Prostějov · Komenského 17 · Prostějov 79601 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp