Copy

Lifehacky.cz

{ složitě jednodušší }

Milí přátelé,

tentokrát bude lifehackerletter stručný, protože všechno, co jsem za jarní období zvládl říct, jsem řekl ve svém nejnovějším megačlánku a na víc nemám sílu. :)

1. Připravte se tedy na long-read text o hackování a měření spánku pomocí nejlepších měřičů na trhu. Srovnal jsem pro vás 27 nocí měřených Ourou, Withings Sleep, SleepOn i současnou špičkou: Dreemem – a moc se těším na vaše reakce. Článek se jmenuje Snění o lepším spánku: Dreem, Oura a ti druzí.

2. Během posledních dvou měsíců se ale udály i další události v oblasti lifehackingu! Vyšly tři nové knižní tituly:

    -    Technika Pomodoro Francesca Cirilla
    -    Mít vše hotovo pro teenagery Davida Allena
    -    Metoda BulletJournal Rydera Carrolla

3. Moje dvojpřednáška o Pomodoru i BuJo (z Osobního růstu 2019) je k nalezení na blogu Lifehacky.cz. Používám aktivně obě metody a mimochodem chystám článek o jednoduchém využití BuJa v digitálním světě.

4. Dan Tržil mě důkladně vyzpovídal v rozhovoru pro svůj skvělý podcastový kanál Proti proudu. Probrali jsme spoustu témat od seznamování po Ouru (mimochodem ji tam vychvaluji, ale to jsem ještě neměl srovnání s Dreemem...nojono). Chcete-li slyšet Danovy chytré otázky a můj milý uspávací hlas, doporučuju zabrousit na stránku podcastu Proti proudu

5. A ještě jedna moje srdcovka: mezi základní lifehacky (v boji s úzkostí a neurózou, kterou jsem vždy trpíval) patří podle mě schopnost kritického myšlení na základě faktů. Proto spoluorganizuji blížící se pražskou návštěvu Olu Roslinga, jednoho z autorů Faktomluvy a prezidenta Gapminderu, který bude mít veřejnou přednášku o kritickém myšlení a stavu světa. Zde je možné koupit vstupenky a moc rád se tam s vámi na konci června potkám. 

Páni a paní, krásné (čtení o) spaní

Váš Tomáš 

http://lifehacky.cz