Copy

Lifehacky.cz

{ složitě jednodušší }

Milí čtenáři,

toto je „údržbový“ lifehackerletter – nečekejte tentokrát přehršel tipů a triků (najdete je ale na odkazu o něco níže). Informuji dnes především o některých důležitých změnách ohledně své komunikace a také se dozvíte mezi prvními o mém novém projektu.

Spustil jsem separátní twitter účet @lifehackycz

Z praktických důvodů jsem se rozhodl vytvořit nový účet @lifehackycz a provozovat jej dál vedle osobního účtu @tombarys. Chcete-li sledovat různé lifehacky či tipy a triky (sdílím v poměrně slušné kadenci), sledujte @lifehackycz – a nemusíte se obtěžovat nesouvisejícími posty na @tombarys. Občas jedním účtem retweetnu druhý, ale prakticky vzato to budou oddělené proudy odlišných tweetů.

Píšu pro vás knihu!

Tohle je nejvíc vzrušující událost v mém tvůrčím životě za poslední roky: dospěl jsem k rozhodnutí napsat knihu o lifehackingu s pracovním názvem Lifehacky – jak si udělat život složitě jednodušší. Jste mezi prvními, kdo se to dozvídá. Pracuju na ní už přes měsíc a osnova i text utěšeně rostou. Nepůjde o tradiční blogerský trik převzetí článků z blogu, naopak, to by nikomu nestačilo: většinu materiálu z blogu v ní nepoužiju, a pokud, tak půjdu ještě víc do hloubky. Témata budou podobná, jen orientaci na ekosystém Apple stlačím do jedné kapitoly z mnoha, aby byla kniha univerzálnější. Pokud se vám ten nápad líbí a chcete mě podpořit, vyplňte prosím tento dotazník. Děkuji!

Nové články na lifehacky.cz

Můj bazar

Prodávám dva šikovné gadgety:

  • jednak spánkový měřič Beddit 2, o jehož první verzi jsem psal zde – to, co prodávám, je ale novější verze, kterou mám pouze pár měsíců (důvodem prodeje je přechod na úplně nejnovější verzi 3 kvůli recenzi na blogu :)
  • též se zbavuji bezpečnostní ohrádky pro dítě Dreambaby, která chrání buď dítě před nějakým krbem či schodištěm, anebo funguje jako kruhová ohrádka pro dítě či jiného mazlíčka – dovoz z UK, robustní, moderní materiály – doporučuji

Srdcová vsuvka jako vždy (čím taky dost žiju)

  • vydali jsme nedávno fantastickou knihu Superprognózy, která se pro mě stala zásadním anti-neurotickým lifehackem: dozvěděl jsem se, jak přemýšlet o odhadech, které činí jiní lidé, třeba i velmi věrohodní. O odhadech expertů, odborníků, poradců, prognostiků, ale i novinářů, chytrolínů v hospodě a „lidí důvěrně obeznámených se situací“. Stručně: vážně lze brát jen asi tak jednoho ze sta! Jak poznat správného prognostika? Relativně snadno rozpoznatelná kritéria jsou popsána v knize a nelze je stručně shrnout, jen vypíchnu: dobří prognostici jsou váhaví, pochybují o svém odhadu, přesto prognózy formulují exaktně, procentuelně s přesností na jednotky procent, neříkají však nikdy „na 99 %“ či „stoprocentně“, protože tyto odhady spíše naznačují nějaké silné zkreslení než preciznost. S knihou jsme spustili také soutěž o superprognostika roku: www.superprognozy.cz. Donald, nebo Hillary? Přidejte se!

Dárek pro nejrychlejší z vás

Děkuji za pozornost a přízeň. Jako odměnu za to, že jste se registrovali k odběru tohoto věstníku, mám pro vás pár promokódů (jen do iBookstore). Hluboká práce: HERKHPJK6JP7, A343YEAYRYKW, PELFTNAFNFEH. Superprognózy: R6YHL694ENE7, PRYNHWT4NETR, 3KPH7M343Y9N.

Také dnes můžete dočasně využít 7% slevy na papírové knihy v eshopu melvil.cz. POZOR: vtip je v tom, že je to dalších 7 %, které se odečtou z již zlevněné ceny (průměrně o 15 %), takže výsledek bude někde kolem 20% slevy… kód kuponu je lifehackycz_rtflw.

Čtěte a hackujte se mnou!

http://lifehacky.cz