Copy

Lifehacky.cz

{ složitě jednodušší }

Milí přátelé,

tohle je jen krátké upozornění na můj nový blogpost Malý průvodce úzkostí a panikou. Úzkostnost je z části dána geneticky a u lidí se pohybuje na škále, ne ve škatulkách. Rozhodl jsem se proto podělit o svůj pohled na toto téma i o zkušenosti, jak s nepříjemnými pocity pracovat a ještě si z nich odnést něco dobrého.

A mimochodem, pokud byste k tématu koronaviru chtěli náhled od odborníků z první linie, případně objektivní a mírně povzbudivé zprávy (těch stresujících na vás jistě vyskakuje spousta), doporučuju tyto zdroje:

  • Epidemiolog Maďar v pořadu Leonardo Plus Českého rozhlasu velmi podrobně a zajímavě o tom, co o koronaviru víme i co nevíme (podcast)
  • Doktorka Hana Roháčová (primářka kliniky infekčních na Bulovce) v Show Jana Krause o tom, jak sama vnímá nákazu; spoiler: racionálněji než většina z nás (video)
  • Podle této studie to vypadá, že reálná celková smrtnost bude výrazně nižší (0.2) než kolik dosud uváděla WHO; myslí to ostatně i část odborníků, včetně pana Maďara (web)
  • Náměstek ministra zdravotnictví, epidemiolog Roman Prymula pro Hospodářky o tom, že lůžek s ventilací máme v přepočtu na jednoho obyvatele mnohem víc než v Itálii (web / odemykám)
  • Němečtí vědci ohlásili, že znají existující lék na COVID (web)

Drobná prosba a tip na závěr: doba karantény je ideální čas na sebevzdělávání. Potěší celý tým mého nakladatelství, když nezapomenete nakupovat naše knihy (ať papírové, elektronické či audio). Holt i my potřebujeme nějaký příjem na daně, licence, dotisky a výplaty. Díky! :)

Držím palce, všechno zvládneme! Těším se, až to časem bude za námi.
Váš Tomáš

http://lifehacky.cz