Copy
Melvil.cz

Je mail nečitelný?
Zkuste to v prohlížeči.
 

Milé čtenářky a čtenáři,

Jan Melvil byl v roce 2012 jeden z prvních nakladatelů v ČR, který se rozhodl přinášet knižní novinky v elektronické podobě. Dnes to vypadá jako samozřejmost, ale tehdy to pro nás byl krok do neznáma: báli jsme se pirátství a tápali v chaosu platforem a formátů.

E-knihy se během dalších deseti let, snad i díky našemu přispění, staly oblíbenou součástí české knižní kultury a my v jejich produkci i rozvoji pokračujeme dodnes. (Mrzí nás, že mnozí nakladatelé stále váhají – ale k tomu výzva níže). 

A stejně dobře jako před lety u e-knih roste dnes obliba audioknih – právem se říká, že „audiokniha je nová e-kniha“. Zpočátku jsme si nebyli jisti návratností – náklady na kvalitní audio jsou mimořádné a skromné audio žebříčky tehdy působily dojmem, že se hodí jen na dramatizaci detektivek, sci-fi a jiné beletrie. Ale riskli jsme to.

Od roku 2016 už audioknihy produkujeme rutinně. Dnes pro vás nahráváme se špičkovými herci audioverzi téměř každé knihy, kterou vydáme; mnohé z nich se dostaly mezi Top 10 nejposlouchanějších, často jako jediný naučný titul mezi beletriemi. Samozřejmě hlavně díky vaší chuti se vzdělávat.

 

Audiokniha a e-kniha za půlku: hned a napořád

Proč to všechno píšu? Protože bychom to nebyli my, abychom zase nezkusili posunout hranice. Vzhledem k narůstající popularitě ne-papírových formátů a rostoucím cenám papíru jsme se (jak jinak než po jistém váhání :) rozhodli od začátku července významně změnit naši cenovou politiku:

  • Naše e-knihy a audioknihy nabízíme s 50% slevou, když si je koupíte k jinému formátu (tzn. k tištěné knize nebo k druhému formátu) od stejného titulu.
  • Pokud si koupíte všechny tři formáty (tištěnou, elektronickou a audioknihu) od stejného titulu, dostanete na oba elektronické formáty dokonce 55% slevu.
  • Samotnou tištěnou knihu dostanete nadále s 15% slevou proti kamenným prodejnám; samozřejmě nákupem kombinace v součtu zlevňujete celý nákup o vyšší desítky procent.

Výsledkem tak je, že za digitální formáty u nás nyní neplatíte plnou cenu za stejné sdělení. I když samotný obsah tvoří jen jednu složku služby, kterou od nás s elektronickým titulem dostáváte, a také jen část nákladů, které do výroby investujeme, vašim potřebám jdeme vstříc, jak je to jen možné. 

 Vyzkoušejte hned. Ukazujeme možnosti úspor na našem bestselleru Čtyři tisíce týdnů:

NAVŠTÍVIT E-SHOP →
 

A jak naši čtenáři používají různé kombinace formátů:

  • tištěnou knihu na offline čtení + e-knihu, když si chtějí dělat poznámky
  • tištěnou knihu někteří půjčují či darují + ponechají si její digitální formát
  • kombinace audio + e-kniha je velice oblíbená pro cestování (i nákup ze zahraničí)
  • audiokniha + papír + e-kniha je skvělé kombo pro opravdu soustředěné a intenzivní zapamatování některých vybraných pasáží (zapojí více smyslů)
  • ... 
VYBERTE SI SVOJI KOMBINACI →


Důležité je, že nejde o „akci” či „akční slevu”. Je to změna naší cenové politiky, kterou si můžeme dovolit proto, že jsme výrobci i prodejci všech tří formátů knih a současně tvůrci vlastní technologie, která umožňuje prodej tohoto obsahu. Tím se dostáváme k poslední zajímavosti.
 

Co nejlepšího udělat, když vašemu oblíbenému nakladateli chybí v nabídce e-knihy či audioknihy? 

Občas sami zažíváme frustraci z toho, že někteří naši oblíbení nakladatelé nevyrábějí své tituly v elektronickém formátu. Trochu jsme zapátrali a zjistili, proč tomu tak je. Pointa? Jde obvykle o mix důvodů: obavy z pirátství, neznalost technologií nebo třeba neochota platit vysoká procenta za prodej na velkých e-shopech.

Na začátku covidových lockdownů byly digitální formáty knih často rozhodujícím faktorem mezi rozvojem a strádáním. A tak jsme ještě v roce 2020 založili dceřinou společnost Servantes a začali nakladatelům nabízet naše know-how, pomoc i jednoduché a levné technologie. Výsledkem je, že dnes desítky nakladatelů z ČR a SR využívají naše služby a vstupují do světa digitalizace.
 

Chcete-li tedy mít e-knihy a audioknihy od svého oblíbeného nakladatele, pošlete jej za námi!

Nechť se obrátí na kolegyni Zuzanu Košek Strachotovou (zuzana.strachotova@melvil.cz). Rádi pomůžeme! A vy nám. Děkujeme :)


Čtěte, poslouchejte a dělejte si poznámky!
Váš Tomáš Baránek a Melvilové

Krásné léto!

Upravte si osobní nastavení vašich zájmů
Odhlásit odběr VEŠKERÝCH mailů od nás (včetně informací o vydání konkrétních knih)
Facebook Facebook
Twitter Twitter
Instagram Instagram
LinkedIn LinkedIn
Melvil.cz Melvil.cz
Jan Melvil Publishing, s.r.o., 2022. // Jste v seznamu adresátů, protože jste potvrdili zájem o zasílání našich nepravidelných věstníků (nebo výjimečně informace o některé z knih). Pro hlavní věstník garantujeme maximálně 12 zásilek ročně. Vyřadit se můžete odhlášením (POZOR: tím zrušíte odběr i individualizovaných mailů ohledně novinek, které jste si sami vybrali – nedoporučujeme). Naopak doporučujeme provést chytře změnu nastavení, kde si můžete navíc zvolit detailnější čtenářské preference podle oblíbených autorů.