Copy
Melvil.cz

Je mail nečitelný?
Zkuste to v prohlížeči.
Obálky knižních novinek
 

Milé čtenářky, milí čtenáři,

tentokrát přinášíme nadílku hodnou Ježíška. Z našeho pohledu nám totiž vyšly tak rychle za sebou hned tři knihy, a čtvrtá vyjde za pár dní, že jim věnujeme raději jeden společný, mimořádně nabitý a čistě knižní multivěstník. To dobré chodí přece vždycky po čtyřech. 😉

Tak si prosím udělejte pohodlí, uvařte čaj nebo kávu, a prostudujte naše podzimní novinky – nezapomeňte, že na webové stránce každé z nich je ke stažení připravena ukázková kapitola.

Další titul od nás můžete očekávat v lednu příštího roku, času na přečtení bude tedy dost.

🆕 Knižní novinky:

Obálka knihy Temné počátky českých dějin
 

Temné počátky českých dějin – Odkud k nám přišli a jak žili první Slované

 

Zapomeňte na školní výklad o stěhování národů. Zahoďte myšlenku, že Češi jako Slované jsou geneticky odlišní třeba od „germánských“ Rakušanů. Odhoďte naivní představy o holubičí povaze...

Mýty o počátcích českého národa se do našeho povědomí zapsaly hluboko. Vlastně se není čemu divit, protože kromě archeologických nálezů o nich vypovídá jen pár vět jednoho franského kronikáře.

Archeologové, historici a genetici ale v posledních letech shromáždili bezpočet střípků, které tradiční představy obrací na hlavu. A Jindřich Kačer vám ve své knize nabízí příležitost, jak se s nimi seznámit.

Jeho kniha je esencí toho, o co v edici H!story usilujeme. Zkombinoval up-to-date poznatky se skvělým vypravěčským stylem, kterým si podmaní i ty, kteří dosud historii vnímali jako nezajímavý suchopár.

Mmch, s těmi „genetickými Slovany“ jsme podle zastoupení jednotlivých haplotypů zhruba z poloviny. Už z toho je jasné, že praotec Čech rozhodně nepřišel do prázdné země, jak tvrdí pověst.

Obálka knihy
 

Běžná cena 399 Kč


Naše cena 339 Kč (15 % sleva)
E‑kniha 265 Kč
Balíček papír + e-kniha: 538 Kč
(sleva 20 % z běžné ceny obou formátů)

Ukázka z knihy zdarma
 
PROHLÉDNOUT KNÍŽKU →
Obálka knihy Jak si dělat chytré poznámky
 

Jak si dělat chytré poznámky – Čtěte, učte se a pište pomocí metody zettelkasten

 

Tato kniha je odpovědí na otázky: „Jak si mám všechno to moudro z vašich knih zapamatovat? Kam si mám výpisky uložit, abych je rychle našel? A co když se poznatky z různých knih doplňují, lze je chytře propojit?“

Možná si podtrháváte v knihách zvýrazňovači, případně máte knihu plnou lepíků, což je sice hezké, ale podle Ahrense je to stejně k ničemu, jako nedělat si poznámky vůbec žádné. Podrobně vám vysvětlí proč a nabídne lepší řešení: zettelkasten.

Zettelkasten, původně papírová kartotéka, dnes již zpravidla digitální, je vaše osobní wikipedie, kterou si na základě vlastních poznámek vytvaříte a která vám, děláte-li to správně,  začne po čase generovat „hnízda“ vašich zajmů a následně i celé myšlenkové řetězce. Psaní nebo přemýšlení o čemkoliv vám nesmírně usnadní a zpříjemní. O urychlení nemluvě. Malý zázrak, co?

Takže, je tu nějaký student, učitel, vědec nebo autor?

Obálka knihy
 

Běžná cena 339 Kč


Naše cena 288 Kč (15 % sleva)
E‑kniha 229 Kč
Balíček papír + e-kniha: 460 Kč
(sleva 20 % z běžné ceny obou formátů)

Ukázka z knihy zdarma
 
PROHLÉDNOUT KNÍŽKU →
Obálka knihy Šum
 

Šum – O chybách v lidském úsudku

 

Taky jste přemýšleli o tom, co asi tak dělá Daniel Kahneman poté, co se jeho kniha Myšlení, rychlé a pomalé, stala po vydání v roce 2013 světovým megabestsellerem? (Vlastně legendou. A to navzdory tomu, že není snadná, ani oddychová, zato má téměř 600 stran.)

Nelení. Daniel Kahneman nelení a proto můžeme hrdě představit jeho novou knihu Šum. Šum, tedy vliv nepředvídatelných náhodných chyb, není tak snadno diagnostikovatelný jako kognitivní zkreslení, a proto byl dlouho přehlíženým záškodníkem.

Přitom jeho vliv na chybovost rozhodování je přinejmenším stejně velký, jako vliv biasů. A zejména v oblasti profesionálních úsudků páchá kvůli dopadům na celou společnost zlo. 

Kahneman se spoluautory vás postupně provedou celou problematikou šumu a pochopitelně nabídnou i vypracovanou metodiku, jak mu předcházet. Nebo přinejmenším snižovat míru zašumění. Věřte, že se neodtrhnete.

A nám je také jasné, že jsme nedokonalí, ne vždy o všem rozhodujeme správně a děláme hodně chyb, ale v něčem jsme si naprosto jistí: žít na stejné planetě jako Daniel Kahneman je velké štěstí!

Obálka knihy
 

Běžná cena 549 Kč


Naše cena 467 Kč (15 % sleva)
E‑kniha 375 Kč
Balíček papír + e-kniha: 748 Kč
(sleva 20 % z běžné ceny obou formátů)

Ukázka z knihy zdarma
 
PROHLÉDNOUT KNÍŽKU →

🗓 Vyjde brzy:

 

Již v pondělí 22. listopadu vyjde Nedělní party s Picassem – Jak nadchnout děti pro umění. Tato malá, ale ohromující knížka vám otevře dveře do nového světa – světa umění.

A nejen vám, vy do něho vezmete i své děti! Společně se naučíte odhalovat jeho skrytá poselství, objevovat význam světla, barev, symbolů či pravidel kompozice, a nebo se necháte unést dojmy z cest do rozmanitých historických období.

Silvie Šeborová ji napsala poté, co zjistila, že na rozdíl od ní její kamarádi své děti do galerií nevodí. Protože nevědí, jak jim díla přiblížit, o čem s nimi před obrazy povídat, nebo se bojí, že když umění sami moc nerozumí, nemají dětem co předat.

Nic z toho samozřejmě neplatí a vy dostanete konkrétní návod na to, kam děti vzít, na co se jich před obrazy ptát, co jim o nich říct, jaké hry s uměním hrát..., zkrátka jak udělat z umění zábavu pro celou rodinu.

Knihu doprovází 23 barevných ilustrací od Alexeye Kluykova, ty budou bavit i ty děti, které ještě neumí číst.

Obálka knihy Nědělní rande s Picassem

A to je vše, přátelé.

Přejeme hodně zdraví, světla do všech počátků, pomocníků v poznámkách, schopnosti správných úsudků a silné umělecké zážitky.

Za melvilí tým Kateřina Ráčková a Marek Vlha

Upravte si osobní nastavení vašich zájmů
Odhlásit odběr VEŠKERÝCH mailů od nás (včetně informací o vydání konkrétních knih)
Facebook Facebook
Twitter Twitter
Instagram Instagram
LinkedIn LinkedIn
Melvil.cz Melvil.cz
Jan Melvil Publishing, s.r.o., 2021. // Jste v seznamu adresátů, protože jste potvrdili zájem o zasílání našich nepravidelných věstníků (nebo výjimečně informace o některé z knih). Pro hlavní věstník garantujeme maximálně 12 zásilek ročně. Vyřadit se můžete odhlášením (POZOR: tím zrušíte odběr i individualizovaných mailů ohledně novinek, které jste si sami vybrali – nedoporučujeme). Naopak doporučujeme provést chytře změnu nastavení, kde si můžete navíc zvolit detailnější čtenářské preference podle oblíbených autorů.