logo NaZemi

Pokud se Vám tento e-mail nezobrazuje správně, klikněte prosím zde.

09/2013
Newsletter NaZemi

Milí příznivci NaZemi,

ve středu 2. října tomu bude přesně 10 let, co bylo založeno NaZemi, respektive Společnost pro Fair Trade a rozvojové vzdělávání. Přijďte to s námi v sobotu 28. září oslavit! Společně s dalšími organizacemi, které s námi sídlí v Centru Syřiště, jsme pro vás připravili zajímavý program. Odpoledne budeme v zábavě pokračovat v nejbližším parku (Bjørnsonovy sady). Podrobnosti se dozvíte v newsletteru níže.

Těšíme se na vás. Děti vítány. Za všechny z NaZemi
Gabriela Štěpánková

WWW.NAZEMI.CZ

TÉMA

Přijďte se podívat do Centra Syřiště a pokračujte s námi v zábavě odpoledne v parku

Centrum Syřiště

Srdečně vás zveme v sobotu 28. září od 10 do 14 hodin na Den otevřených dveří k nám do NaZemi. (Kounicova 42, Brno). Těšit se můžete na workshopy, promítání filmů či interaktivní výstavu Supermarket SVĚT. Od 14 do 18 hodin  s námi pak můžete v zábavě pokračovat v přilehlých Bjørnsonových sadech (park vedle Právnické fakulty). Vystoupí například kapela Štetky na kredenci, zatančí Filigrán nebo orientální tanečnice Yashila. Pro děti je připraveno malování na obličej, aromadílnička či workshop žonglování v podání Knock Knock. Vítáni jsou také všichni, kteří rádi hrají pétanque.

Více o akci najdete zde.
Přidejte se k události na FB.

Nabídka pro firmy: vánoční fairtradové balíčky

Vánoční balíček

Českým firmám nabízíme dárkové balíčky s fairtradovými výrobky pro zaměstnance nebo obchodní partnery. Fairtradové balíčky jsou symbolem společenské odpovědnosti firmy a jsou ideální pozorností k Vánocům nebo při významných příležitostech. Vánoční balíčky pro letošní rok lze objednat do 15. listopadu 2013, termín pro dodání je v tomto případě 5. prosince 2013.

Nabídku si můžete prohlédnout v našem e-shopu, rádi vám ale připravíme balíčky šité na míru.

Více informací se dozvíte zde.

Tipy na čtení z naší knihovny

Knihovna NaZemi

Koncem léta se knihovna NaZemi opět rozrostla o zajímavé kousky. Z nových publikací bychom vás rádi upozornili na knihu Roba Hopkinse The Transition Companion: Making your Community More Resilient in Uncertain Times. Rob Hopkins, jeden ze zakladatelů tzv. „transition movement“ (do češtiny někdy překládaného jako „hnutí změny“), v knize popisuje, jak se místní komunity mohou podílet na spoluvytváření světa, ve kterém se cení a rozvíjí lokální produkce, spotřebovává se méně energetických zdrojů a kde spolupráce, tvořivost a schopnost reagovat na změny jsou považovány za klíčové.

Knihovna je otevřena v úterý a čtvrtek od 14 do 17 hodin, po individuální domluvě kdykoli.

Více informací a on-line katalog zde.

STRUČNĚ

NaZemi slaví 10 let – slavte s námi

10 let NaZemi

Ve středu 2. října to bude přesně 10 let, co bylo založeno občanské sdružení NaZemi. Několik studentů a pracovníků neziskových organizací se tehdy rozhodlo, že by rádo přineslo koncept fair trade do Česka. Založili proto v roce 2003 Společnost pro Fair Trade a rozvojové vzdělávání.

Před Vánocemi roku 2004 jsme otevřeli první prodejní místo fairtradových výrobků v České republice a dali jsme mu název NaZemi. Toto prodejní místo se nacházelo v ekologické poradně Veronica v Brně na Panské ulici.

Slavte s námi a přijďte 28. září od 10 do 14 hodin k nám na Den otevřených dveří do Centra Syřiště nebo odpoledne od 14 do 18 hodin do Bjørnsonových sadů.

Jak vzdělávat o globálních souvislostech neformálně

Seminář

Pro všechny pedagogy (ZŠ, SŠ, gymnázia), volnočasové lektory a vedoucí skautských oddílů jsme připravili odpolední seminář, na kterém se účastníci prožitkovým způsobem seznámí s  publikací Centra globálního vzdělávání NaZemi „Buzola – příručka GRV nejen pro volný čas“.

Publikace obsahuje konkrétní návody na aktivity a hry z šesti různých oblastí: Globalizace, Spolupráce a soutěživost, Hranice, Životní styl, Média a Vzdělávání.

Seminář se koná v Centru Syřiště (Kounicova 42, Brno) ve středu 2. října od 14 do 17 hodin.

Účastnický poplatek je 350 Kč (publikace Buzola je zahrnuta v ceně).

Registrujte se do 25. září na vzdelavani@nazemi.cz.

Víte, že...

Jsme na Facebooku - buďte tam s námi! Přidejte se k nám na stránkách:

PODPORUJI FAIR TRADE |  UŠILI TO NA NÁS! |  NAZEMI
FAIR TRADOVÁ MĚSTA

bottom side effect

Přeposlali vám tento newsletter známí a chcete jej dostávat sami? Zaregistrujte se na webových stránkách www.nazemi.cz nebo napište na info@nazemi.cz.

Pokud už Newsletter NaZemi nechcete nikdy dostat, odhlaste se z adresáře NaZemi.

NaZemi, www.nazemi.cz, e-mail: info@nazemi.cz