logo NaZemi

Pokud se Vám tento e-mail nezobrazuje správně, klikněte prosím zde.

8/2013
Newsletter NaZemi

Vážení a milí čtenáři,

ze srpnového čísla Newsletteru NaZemi bych vás ráda upozornila na reportáž Markéty Nešporové, která celé léto pobývá jako stážistka v bangladéšské organizaci Thanapara Swallows. Odtud přináší svědectví o výrobě oblečení například pro britské People Tree nebo japonskou Fair Trade Company. Hezký zbytek prázdnin vám za celé NaZemi přeje
Gabriela Štěpánková

WWW.NAZEMI.CZ

TÉMA

Björnsonovy sady na konci září ožijí komunitní akcí

Björnsonovy sady

Pojďte s námi společně oživit veřejný prostor! Srdečně vás zveme na komunitní akci, která se uskuteční v sobotu 28. září od 14:00 hodin v Björnsonových sadech v Brně (park vedle Právnické fakulty). Na programu jsou aktivity pro děti (hry, dílny) i dospělé (hudební a taneční vystoupení, sportovní hry). Akci pořádáme společně s dalšími organizacemi, jež s námi sídlí v Centru Syřiště na Kounicově 42. V tentýž den rovněž proběhne v Centru Syřiště od 10:00 do 12:00 hodin Dopoledne otevřených dveří, na kterém můžete lépe poznat toto centrum i aktivity jednotlivých organizací, které zde sídlí. Těšit se můžete na promítání, výstavu fotek nebo interaktivní dílny.

Více se dozvíte zde.

Jak se šije férově

Thanarapa Swallows

Nedávné zborcení továrny v Dháce zviditelnilo podmínky, v nichž vzniká oblečení i pro náš trh. Ne všechny továrny a dílny v Bangladéši ale fungují stejně. Šije se také v tzv. komunitních dílnách. Markéta Nešporová strávila několik týdnů v jedné z nich. Ve své reportáži odkrývá pozadí výroby oděvů v bangladéšské organizaci Thanarapa Swallows, kde se šijí unikátní designové kousky například pro britské People Tree či japonskou Fair Trade Company.

Reportáž si můžete přečíst zde.

Podívejte se na fotky z pražírny, kde praží naše Fair Café

Standa Komínek v nizozemské pražírně

Léto jsme se rozhodli využít na návštěvu naší partnerské pražírny v nizozemském Zwolle. Pražírna Mocca d'Or funguje již od roku 1930, nyní má 45 zaměstnanců a roční obrat 8,5 milionů eur. Pro nás je důležité, že je pražírna certifikovaná dle pravidel Fairtrade International. Necháváme si zde pražit naši vlastní fairtradovou kávu Fair Café. Během návštěvy nás provázel ředitel pražírny Wouter Jansen van Velsen a ukázal nám, jak se u nich káva praží.

Více zde.

STRUČNĚ

Začněte nový školní rok s kurzem Kritické myšlení a globální témata

Výukové prostory v NaZemi

Centrum globálního rozvojového vzdělávání NaZemi nabízí již čtvrtý ročník 64hodinového akreditovaného kurzu Kritické myšlení a globální témata, který se bude konat od října 2013 do května 2014 (8 celodenních setkání – frekvence jednou za měsíc).
Kurz nabízí lektorům, pedagogům a studentům doktorandského studia inspiraci jak strukturovat a plánovat výuku a jak podporovat samostatnost a nezávislé myšlení studentů. Účastníci prožijí modelové lekce v pozici studentů, tyto lekce následně analyzují a reflektují procesy učení. Prakticky si osvojí metody aktivního učení pro práci s psanými texty i s vizuálními sděleními.
Pokud byste se rádi dozvěděli více nebo se chcete přihlásit, napište prosím na vzdelavani@nazemi.cz.

Více informací naleznete zde.

NaZemi letos slaví 10 let

Víte, že...

 

 

Víte, že...

Například společně s EU Fair Trade Advocacy Network lobbujeme za fair trade. Společně s Clean Clothes Campaign se zasazujeme za zlepšení pracovních podmínek v oděvním průmyslu. Naše Centrum globálního rozvojového vzdělávání v rámci ČR spolupracuje se Stálou konferencí asociací ve vzdělávání (SKAV).

Jsme na Facebooku - buďte tam s námi! Přidejte se k nám na stránkách:

PODPORUJI FAIR TRADE |  UŠILI TO NA NÁS! |  NAZEMI
FAIR TRADOVÁ MĚSTA

bottom side effect

Přeposlali vám tento newsletter známí a chcete jej dostávat sami? Zaregistrujte se na webových stránkách www.nazemi.cz nebo napište na info@nazemi.cz.

Pokud už Newsletter NaZemi nechcete nikdy dostat, odhlaste se z adresáře NaZemi.

NaZemi, www.nazemi.cz, e-mail: info@nazemi.cz