logo NaZemi

Pokud se Vám tento e-mail nezobrazuje správně, klikněte prosím zde.

06/2015
Newsletter NaZemi

Milí příznivci NaZemi,

teprve sice začíná léto, my bychom vás už ale rádi upozornili na dvě naše podzimní akce, a totiž na Výstavu na stromech (přihlaste se nyní a vystavujte s námi!) a na nový běh kurzu kritického myšlení (nechte se nalákat reflexí jedné z absolventek tohoto kurzu).
Kdo půjdete kolem, stavte se v Klubu NaZemi na Kounicově 42 na naše dobré Fair Café. Můžete si k němu vybrat i nějaké fairtradové čokolády či si půjčit knížku v naší knihovně.

Hezké letní dny

Gabriela Štěpánková
www.nazemi.cz

TÉMA

Oběti Rana Plaza mohou být konečně plně odškodněny

Rana Plaza odškodnění

Vyhráli jsme! V rámci Clean Clothes Campaign se nám po dvouleté kampani podařilo přimět firmy k tomu, aby zaplatily do kompenzačního fondu Rana Plaza. Nemalou zásluhu na úspěchu máte i vy, kteří jste nás celou dobu v našem úsilí podporovali. Děkujeme!

Více informací najdete zde.

Otevíráme další běh kurzu Kritické myšlení a globální témata

Kritické myšlení

„V průběhu kurzu jsem přicházela na to, že nestačí naučit se používat soubor metod. Kritické myšlení začalo ovlivňovat a měnit mne samotnou. Najednou jsem si uvědomila, kolik věcí řeším intuitivně. Intuitivně sice neznamená špatně, ale bez uvědomění si proč a jak se v různých situacích chovám a rozhoduji, nemohu svůj proces myšlení přiblížit ani vysvětlit druhým lidem.“
(z reflexí účastníků kurzu 2014/2015)

V říjnu zahájíme již šestý ročník kurzu Kritické myšlení a globální témata (64 hodin). Kurz propojuje základní program Čtením a psaním ke kritickému myšlení a model kritického myšlení Stephena Brookfielda s komplexními tématy globálního vzdělávání (např. konflikty, vzdělávání, občanská zodpovědnost). Po skončení kurzu budete schopní ve své práci využívat přibližně 30 metod aktivního učení.

Více informací najdete zde nebo kontaktujte Kristýnu Hrubanovou na vzdelavani@nazemi.cz nebo +420 777110434.

Přijďte si k nám dát dobrou fairtradovou kávu či si nakoupit

Klub NaZemi

Na konci května 2014 jsme zavřeli fairtradový Obchod NaZemi na Pekařské 22 v Brně. Nadále se však věnujeme velkoobchodnímu prodeji a prodeji přes e-shop obchod.nazemi.cz. Objednávky z e-shopu si můžete vyzvedávat v sídle naší organizace na Kounicově 42 v Brně. K dostání zde je i zboží k přímému prodeji (bez internetové objednávky) a výborná káva s sebou. Těšit se můžete na staré dobré fairtradové čokolády, kávu, kakao, čaje apod. Veškeré zisky z prodeje využíváme k financování vzdělávací a osvětové činnosti NaZemi.

Více zde.

STRUČNĚ

Vystavujte s námi na stromech

Výstava na stromech

V NaZemi připravujeme na říjen prima akci. Během Týdne důstojné práce můžete i do svého parku přidat výstavní panely informující o životech pěstitelů kávy. Jedná se o celorepublikový výstavový happening na podporu odpovědné spotřeby.

Přidejte se taky na www.vystavanastromech.cz!

Jak vznikají kožené boty?

Z koželužen v Bangladéši

Podívali jsme se do zákulisí zpracování kůže v Bangladéši. Něco z toho vám přibližujeme na fotografiích pocházejících od místního fotografa GMB Akashe. Zachycují práci lidí v tamních koželužnách.

Pokud chcete dostávat další informace o tom, jak to chodí v obuvnickém průmyslu, lajkněte si facebookové stránky naší nové kampaně Obuj se do toho. Postupně tam budeme přidávat nové informace.
Foto GMB Akash

Ohlédněte se s námi za loňským rokem

Výroční zpráva NaZemi 2014

Pár údajů a fotek, jak jsme si vedli v loňském roce... Podívejte se na naši výroční zprávu za loňský rok. Doporučujeme, nám se moc líbí. :-)

Jsme na Facebooku - buďte tam s námi! Přidejte se k nám na stránkách:

NAZEMI | PODPORUJI FAIR TRADE |  UŠILI TO NA NÁS!
FAIRTRADOVÁ MĚSTA

Sledujte nás na Twitteru.

Přihlaste si i náš Zpravodaj pro učitele.

Konec stránky

Přeposlali vám tento newsletter známí a chcete jej dostávat sami? Zaregistrujte se na webových stránkách www.nazemi.cz nebo napište na info@nazemi.cz.

Pokud už Newsletter NaZemi nechcete nikdy dostat, odhlaste se z adresáře NaZemi.

NaZemi, www.nazemi.cz, e-mail: info@nazemi.cz