logo NaZemi

Pokud se Vám tento e-mail nezobrazuje správně, klikněte prosím zde.

8/2011
Newsletter NaZemi

MILÍ PŘÁTELÉ, TENTOKRÁT PRO VÁS MÁME NETRADIČNÍ VÝZVU: ZAVŘETE A ZAŘVĚTE! - V BUDCE NAZEMI TO BUDE MÍT SMYSL! ZAŘVAT SI MŮŽETE DOMA NEBO TŘEBA NA BLÍŽÍCÍM SE TRUTNOV OPEN AIR FESTIVALU.

WWW.NAZEMI.CZ

TÉMA

Budka na cestách aneb MÁME HLAS!

Budka NaZemi na festivalu

Náš program odpovědnosti firem má svou tvář. Stala se jí Budka NaZemi – oranžová dáma, která obráží festivaly a jiné akce a dává jejich účastníkům jedinečnou šanci zapojit se do snahy o dodržování lidských práv v byznysu. Je to opravdu jednoduché – stačí následovat pokyn „zavři a zařvi“ na dveřích Budky, zakřičet, a dát tak svůj hlas odpovědnému podnikání. Zařízení nainstalované uvnitř Budky zachytí pomocí blikajících diod hlasitost výkřiku...

Více informací ZDE.

Fair point

Degustace kávy v Cenfrocafé

degustace kávy

Jsme v horském městečku Jaen na severu Peru a místností voní čerstvě pomletá káva. Kolem nás kmitají dva tmavovlasí muži v zástěrách s logem Cenfrocafé. Jsou to profesionální degustátoři a nechají nás nahlédnout do tajů svého řemesla.

Pokračovat na celý článek

Guatemala: odvrácená strana textilního průmyslu

Ana Morales

Práce pouze na dobu určitou nebo bez smlouvy je jen jedním z příkladů porušování pracovních práv v Guatemale. Při své návštěvě České republiky nám o situaci v tamních továrnách na výrobu oblečení a postavení žen ve společnosti povídala Ana Morales.

Pokračovat na celý článek

STRUČNĚ

● Guatemala je po Kolumbii druhou nejnebezpečnější zemí pro ty, kdo chtějí hájit lidská práva: další odborář v Guatemale – Joel Hernandez Godoy – z organizace SITRABI (Odbory pracovníků banánových plantáží regionu Izabal) byl na konci května zavražděn. Podpořte podpisem náš urgentní apel žádající bezpečí pro odboráře a aktivisty a vyšetření všech takových zločinů.

Konec vraždám! Připojte svuj podpis ZDE.

● Zaktualizovali jsme seznam prodejců fair trade v České republice. Najdete v něm tipy na velkododavatele, specializované obchody, maloobchodní prodejny, ale také na dodavatele kávy pro kavárny a restaurace. Všechno přehledně

pod tímto odkazem.

logo Fairtradová města

● Česká repulika se již v prvním roce kampaně dočká prvního Fairtradového města. A budou hned dvě! Společně se domluvila na termínu vyhlášení 14. září 2011, sledujte aktuality:

www.fairtradovamesta.cz

obchod NaZemi

● Otevřeli jsme nový fairtradový obchod NaZemi v Praze! Jsme už týden na rohu Korunní třídy a Řipské ulice. Přijďte se podívat, dát si kávu, koupit něco pěkného. Těšíme se na vás!

Fairtradový obchod NaZemi Praha

● Nevládní organizace War on Want v nové výzkumné zprávě mapuje podmínky dělníků v textilním průmyslu v Bangladéši. Výzkum zahrnuje 41 textilních továren (odhaduje se, že v Bangladéši funguje 4825 textilek) a téměř 1000 výpovědí dělníků. Podle odhadů v Bangladéši pracuje v textilním průmyslu až 3 miliony dělníků. 86% dotázaných jsou ženy ve věku 18–31 let. Zpráva mimo jiné popisuje důsledky velmi krátkých dodacích lhůt, kdy jsou mzdy dělníků závislé na plnění nereálných termínů. Přináší také přehled konkrétních práv dělníků, která jsou jim v důsledku chybějících zákonů odepírána.

Celá zpráva ke stažení zde (aj).

"Chceš do budky?" ptáme se na festivalech, na webu, na Facebooku... - a nemyslíme tím nic špatného :-) Přesvěčte se na

www.budkanazemi.cz

bottom side effect

Přeposlali vám tento newsletter známí a chcete jej dostávat sami? Zaregistrujte se na webových stránkách www.svetvnakupnimkosiku.cz nebo napište na info@nazemi.cz.

Pokud už Newsletter NaZemi nechcete nikdy dostat, odhlaste se z adresáře NaZemi - společnosti pro fair trade.

NaZemi – společnost pro fair trade, www.nazemi.cz, e-mail: info@nazemi.cz