logo NaZemi

Pokud se Vám tento e-mail nezobrazuje správně, klikněte prosím zde.

12/2011
Newsletter NaZemi

MILÍ PŘÁTELÉ, V LETOŠNÍM ROCE JSME BYLI VELMI HLASITÍ! VOLALI JSME PO LIDSKÝCH PRÁVECH V BYZNYSU A VY JSTE VOLALI S NÁMI. DĚKUJEME ZA VAŠI PODPORU! A PŘEJEME VÁM DO NOVÉHO ROKU SILNÝ HLAS A PEVNÉ ZDRAVÍ! :-)

WWW.NAZEMI.CZ

TÉMA

Tipy na férové dárky jsou tady!

prádlo

Už jen pár dní zbývá do Štědrého dne! Nevíte, co nasypat pod stromeček? Máme pro vás pár tipů z našich obchodů NaZemi. V tom brněnském je v tomto týdnu otevřeno od 10 do 18, v pražském od 10 do 19 hodin.

Tipy najdete zde.

Víte, s čím si hrajete?

Jak se žije v čínských továrnách na hračky

výroba hraček

Yang Yu, mladá žena, která pracovala 5 let v továrnách na hračky a elektroniku, byla naším hostem v ČR a vyprávěla o životě za továrními zdmi. Yang pracovala, aby její bratr mohl studovat. V 16 letech odešla z rodné vesnice do průmyslové oblasti na pobřeží hledat práci. Jak se žije za továrními zdmi?

Přečtěte si například v článku na IDNES.cz

Víte, s čím si hrajete?

Návštěva z Hongkongu: jaké jsou podmínky v čínských továrnách?

Rena a May

Dvě hongkongské výzkumnice, které se věnují pracovním podmínkám v čínských továrnách, navštívily začátkem prosince Českou republiku. Zájem o rozhovor s návštěvnicemi projevila média jako Profit, Penize.cz, ČRo Praha, ČRo Leonardo nebo Nový prostor. Rena Lau a May Wong přivezly množství informací, a to nejen o textilním průmyslu v Číně, ale i o současných čínských trendech, zákonech a vůli firem k přijetí své odpovědnosti za dodavatelské řetězce.

Celý článek

STRUČNĚ předávání fotopetice

Předali jsme fotopetici Máme hlas! Na náměstí Republiky v Praze vyrostl 6. prosince obří dárek z 2118 fotek spotřebitelů – signatářů fotopetice. Zmenšenou kopii balíku jsme odeslali managamentu padesátky českých i nadnárodních firem, které vyrábějí v rozvojových zemích.

Více info a foto ZDE.

víkendový seminář

Již teď si zakroužkujte datum 12. května 2012! Ač to tak při vánočním šílenství nevypadá, již teď chystáme Světový den pro fair trade 2012. Rozhodli jsme se navázat na úspěšnou Férovou snídani ve vašem městě a vytvořit ze společného snídání v druhou květnovou sobotu tradici. Zájemci z řad organizátorů v jednotlivých městech se sešli již nyní na našem víkendovém semináři o fair trade.

Fotky z víkendu si můžete prohlédnout tady.

Urgentní apel na outdoorové firmy za přijetí společenské odpovědnosti! Extrémně dlouhé přesčasy a mzdy, které nejsou dostatečné pro důstojný život, jsou základními problémy dělníků v oděvním průmyslu v zemích jako Čína, Vietnam nebo Indie. Vyzvěte firmy, ať přijmou odpovědnost za zabezpečení sociálních standardů a důstojných pracovních podmínek v továrnách, ve kterých vyrábějí své zboží!

Více se dozvíte ZDE.

PF 2012

Přejeme Vám krásné Vánoce, silný hlas a pevné zdraví do roku 2012! Prohlédněte si naše PF nebo si jako wallpapery stáhněte nejkrásnější fotografie z našich cest po fairtradových družstvech v Indii a Peru!

PF 2012

Wallpapery ke stažení

KRÁSNÉ SVÁTKY! ŠŤASTNÉ, VESELÉ A FÉROVÉ VÁNOCE VÁM PŘEJE VAŠE NAZEMI.

bottom side effect

Přeposlali vám tento newsletter známí a chcete jej dostávat sami? Zaregistrujte se na webových stránkách www.svetvnakupnimkosiku.cz nebo napište na info@nazemi.cz.

Pokud už Newsletter NaZemi nechcete nikdy dostat, odhlaste se z adresáře NaZemi - společnosti pro fair trade.

NaZemi – společnost pro fair trade, www.nazemi.cz, e-mail: info@nazemi.cz