logo NaZemi

Pokud se Vám tento e-mail nezobrazuje správně, klikněte prosím zde.

07/2015
Newsletter NaZemi

Milí příznivci NaZemi,

kdo nejste někde u vody a máte chuť být v tomto vedru nějak aktivní, můžete třeba společně s námi virtuálně reklamovat oblečení a připojit se tak k výzvě adresované oděvním společnostem, aby vyplácely dělníkům a dělnicím důstojné mzdy. Nebo si projděte náš nový materiál o pracovních podmínkách při výrobě bot. A pokud si k tomu budete chtít připravit koktejl z kokosového mléka, máme pro vás tip na jedno fairtradové z našeho obchodu. Táborovým vedoucím doporučujeme náš nový metodický materiál o uprchlících.

Hezké léto vám za všechny z NaZemi přeje

Gabriela Štěpánková

WWW.NAZEMI.CZ

TÉMA

Reklamujte své oblečení a podpořte tak důstojnou mzdu

Rozklad ceny trička

Od minulého týdne můžete interaktivní formou apelovat na oděvní firmy, aby platily dělníkům a dělnicím ve svém dodavatelském řetězci důstojnou mzdu. Můžete jim jednoduše poslat zpět tričko nebo kalhoty, které jste si u nich koupili. Samozřejmě pouze virtuálně, a to díky interaktivnímu webu, který jsme společně s Clean Clothes Campain spustili. Kampaň poběží až do 12. října, kdy v Bruselu proběhne fórum za důstojnou mzdu Living Wage Now.

Více zde.

Kolik dostane dělník vyrábějící boty a kolik obchodník s nimi?

Rozklad ceny páru bot

Přinášíme vám nový infomateriál o produkci bot! Stahujte zde. Problematice výroby bot se věnujeme také na webových stránkách www.obujsedotoho.cz. Dozvíte se tam mnoho zajímavých informací, jak boty vznikají a kdo je odpovědný za špatné pracovní podmínky při jejich výrobě i co můžete udělat vy. Pro nejaktuálnější informace si také lajkněte naše facebookové stránky Obuj se do toho. Najdete tam například fotogalerii z koželužen v Bangladéši.

Téma uprchlictví na táboře: metodická podpora pro vedoucí

Není tábor jako tábor

V médiích se poslední dobou mluví o otázce přijímání uprchlíků do České republiky. Toto téma často vzbuzuje hodně emocí. Řeší se v rodinách, mezi přáteli, na sociálních sítích. Je tedy možné, že téma i otázky s ním spojené přinesou děti také na prázdninový tábor. Vytvořili jsme proto krátký metodický materiál, v němž chceme poskytnout podporu a alespoň základní orientaci vedoucím, aby s tímto aktuálním tématem mohli informovaně pracovat.
Zdarma si ho můžete stáhnout zde.

STRUČNĚ

Novinka z našeho fairtradového obchodu: kokosové mléko do letních koktejlů

Fairtradové kokosové mléko

Pokud máte rádi koktejly obsahující kokosové mléko, pak vám doporučujeme fairtradové z našeho Obchodu NaZemi. Kokos do mléka dodává družstvo Safenet ze Srí Lanky, které následně zpracovává společnost Ma´sTropicalFoods. Mléko je vhodné jak na přípravu koktejlů, tak i jídel. Kromě mléka v našem obchodě najdete i další novinky jako ananasové plátky, vanilkové karamelky či čokoládový nugát. Přijďte si nakoupit na Kounicovu 42 (zvonek Klub NaZemi) nebo si vyberte pohodlně v e-shopu.

Ani Rana Plaza nezabránila dalším tragédiím v továrnách

Oběti zřícené továrny v Číně

V  sobotu 4. července se zřítila továrna na boty Jieyu Shoe Factory ve východní Číně (Folong Village). Potvrzených je 14 mrtvých a 33 zraněných. V rámci Clean Clothes Campaign se připojujeme k výzvě adresované představitelům obuvnického a oděvního průmyslu, aby se poučili z chyb a zajistili v továrnách bezpečné a zdravé pracovní prostředí. Značky, které v továrně šily, by rovněž měly poskytnout kompenzaci zraněným a pozůstalým.

Jak pokračuje náš společný projekt se skauty

Druhý skautský víkend

V červnu proběhlo druhé setkání lektorek a lektorů našeho projektu Skauti na Zemi. Konal se v blízkosti Strupčic v Mostecké uhelné pánvi, která poskytla velmi specifické prostředí. Bavili jsme se o duchu místa a utváření našeho vztahu k němu, věnovali jsme se energetice a uhlí, ale i dilematům spojeným s prolomením limitů těžby. Podívejte se na fotky z akce, které vám leccos z obsahu projektu osvětlí.

Jsme na Facebooku - buďte tam s námi! Přidejte se k nám na stránkách:

NAZEMI | OBUJ SE DO TOHO PODPORUJI FAIR TRADE |  UŠILI TO NA NÁS! FAIRTRADOVÁ MĚSTA

Sledujte nás na Twitteru.

Přihlaste si i náš Zpravodaj pro učitele.

Konec stránky

Přeposlali vám tento newsletter známí a chcete jej dostávat sami? Zaregistrujte se na webových stránkách www.nazemi.cz nebo napište na info@nazemi.cz.

Pokud už Newsletter NaZemi nechcete nikdy dostat, odhlaste se z adresáře NaZemi.

NaZemi, www.nazemi.cz, e-mail: info@nazemi.cz