Subscribe to List View Past Issues RSS translate   facebook facebook Like 0 Comment 0 twitter

Lieve bestuurders, medezeggenschappers en andere actieve studenten van Groningen,

Het kan jullie niet zijn ontgaan: de kabinetsplannen kunnen vanaf volgend jaar wel eens érg ongunstig uitvallen voor studenten en universiteiten. Studenten die meer dan een jaar langer over hun bachelor of master doen krijgen een boete van 3000 euro per collegejaar én moeten hun OV inleveren. Universiteiten worden eveneens keihard getroffen, wat ten koste gaat van onze onderwijskwaliteit. Na diverse demonstraties in universiteitssteden, zoals onze eigen demonstratie op de Grote Markt van 29 november, wordt er 21 januari om 13.00u een landelijke demonstratie gehouden op het Malieveld in Den Haag.

Het College van Bestuur heeft deze week besloten 21 januari uit te roepen tot collegevrij, en regelt daarnaast bussen voor studenten naar Den Haag! Dit representeert de weerstand op alle niveaus tegen de verwachte bezuinigingen, en is een reden te meer om deze dag massaal naar Den Haag af te reizen.

We hebben landelijk een netwerk van 550.000 studenten, hoe mooi zou het zijn dat zoveel mogelijk van deze studenten hun stem laten horen? Er moet echter wel voor worden gezorgd dat ook alle studenten in Groningen worden opgeroepen te demonstreren. Daarom vragen wij jullie om je functie als bestuurder te benutten om zoveel mogelijk mensen van jouw vereniging op te roepen (met jullie) mee te gaan. Even een bericht plaatsen op je website is zo gedaan, en daarnaast zijn er nog veel meer manieren om je netwerk te betrekken.

In deze nieuwsbrief hebben wij bijlagen toegevoegd, waarin betrokken organisaties achtergrondinformatie over de kabinetsplannen geven en handige middelen aanbieden om zoveel mogelijk studenten te bereiken. Denk aan een popup-banner van Kenniscrisis die gemakkelijk te downloaden en op je website te plaatsen is, en een standaardmail die je naar al je leden kan sturen. In deze standaardmail kan je nog vermelden dat voor vervoer wordt gezorgd, en dat studenten zich kunnen inschrijven via.

Aanmelden voor gratis bus naar Den Haag

We moeten onze krachten bundelen, om er voor te zorgen dat zo veel mogelijk van onze 30.000 Groningse studenten deze demonstratie bijwonen. Zo kunnen we ze in Den Haag eens even goed vertellen dat de geplande bezuinigingen echt funest zijn voor onze kenniseconomie!

Wij hopen jullie allemaal volgende week vrijdag te treffen!

Met vriendelijke groet,

Lijst Calimero

Wouter Hemel
Madelien Meulenkamp
Lisan Wieringa
Thijs Wijnmaalen
Adriette Oostvogels







Sent to <<Email Address>> — why did I get this?
unsubscribe from this list | update subscription preferences
Lijst Calimero · St. Walburgstraat 22b · Groningen, Groningen 9712 HX
Email Marketing Powered by MailChimp